Stewardessa radzi: nigdy nie pij tego w samolocie
Fot. Istock

Życie

Stewardessa radzi: nigdy nie pij tego w samolocie

Bynajmniej nie chodzi o alkohol.
05.06.2017

Widzieliście kiedyś, co pije obsługa samolotu? Raczej nie. Inna sprawa, że jeśli stewardessy lub stewardzi są na widoku, zazwyczaj krzątają się w przejściu, zwracając uwagę pasażerom naruszającym przepisy lub serwując to, co znajdziemy w menu. Serwując, bo pasażerowie nie wiedzą tego, co wie obsługa.  

 

- Załoga nie będzie piła gorącej wody na pokładzie samolotu. Nie wypije ani kawy, ani herbaty - wyjaśnia anonimowa  stewardessa w rozmowie z Business Insider

 

Zobacz także: Najzdrowsze jedzenie podawane w samolocie

 

Dlaczego? Bynajmniej nie z powodu obawy przed oparzeniem się. Chodzi o stan zbiorników z wodą na pokładzie maszyny. Nawet załoga nie zna dokładnych dat ich czyszczenia. Co więcej, inspekcje amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska wykazały, że w 1 na 8 samolotów za oceanem warunki przechowywania wody nie spełniały obowiązujących standardów. Badania potwierdzały obecność m.in. salmonelli w maszynach latających na długich dystansach.

 

 

Dlaczego woda w samolotach może być zanieczyszczona?

 

Musi przebyć długą drogę, zanim trafi do pokładowych zbiorników. A im jest ona dłuższa, tym większe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia. Wysoka temperatura potrzebna do zaparzenia kawy lub herbaty może nie być wystarczająco wysoka, by zabić bakterie.

 

Co najlepiej pić w samolocie?

 

Wszystko, co jest butelkowane i otwierane na naszych oczach. Wówczas mamy pewność, że nie spotka nas niemiła przygoda. Chyba że mówimy o alkoholu. W tym przypadku każdy organizm może inaczej zareagować na wysokości ok. 10 tys. metrów. Woda będzie pewniejszym wyborem. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo