Nigdy nie zamieszczaj swojego adresu na bagażu
Fot. Istock

Życie

Nigdy nie zamieszczaj swojego adresu na bagażu

Jest lepsze rozwiązanie.
16.06.2017

Chcąc zapobiec zagubieniu się bagażu, zazwyczaj na lotnisku wypełniamy etykietę z naszym adresem i numerem telefonu, a następnie przywiązujemy ją do plecaka lub walizki. To jednak może okazać się błędem. Zamiast pomóc, w skrajnych przypadkach ten kawałek papieru sprowadzi na nas kłopoty.

 

Zobacz także: Najbardziej przyjazne linie lotnicze świata

 

Richard Clive Owens, regularnie odbywający podróże służbowe, zdradził kilka wskazówek na temat zabezpieczenia bagażu w rozmowie z australijskim serwisem mamamia.com.au. Jego zdaniem zamieszczenie na etykiecie rzeczywistego adresu to w praktyce poinformowanie świata o zostawieniu pustego mieszkania, wręcz gotowego na przyjęcie włamywaczy. To oczywiście dość skrajne podejście, ale w równie skrajnych przypadkach faktycznie może okazać się słuszne.

 

 

Według Owensa zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od podawania np. adresu kogoś znajomego, będzie wypisanie tego, pod którym mieści się nasza praca. To powinno załatwić sprawę nawet w sytuacji problemów z telefonem komórkowym. Zagubiony bagaż wróci tam, gdzie powinien, a my będziemy mogli spać spokojnie. 

 

Artykuł ukazał się na stronie brytyjskiego wydania Esquire.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo