Liczby i preferencje. Tak Polacy romansują (zdradzają) na urlopach
Fot. Istock

Liczby i preferencje. Tak Polacy romansują (zdradzają) na urlopach

Latem pozwalamy sobie na zdecydowanie więcej.
20.07.2017

Ponad połowa Polaków (59%) nie lubi, gdy ich partnerzy jeżdżą sami na wakacje. Najczęściej podczas urlopów romansują Szwajcarzy (41%). Polacy nieco mniej, ale najchętniej robią to z Włochami lub Hiszpanami - wynika z raportu momondo, globalnej wyszukiwarki m.in. lotów, hoteli.

 

Zobacz także: Nowa, zaskakująca forma zdrady. Inna niż myślisz

 

W badaniu wzięło udział prawie 24 tys. osób. Okazało się, że 30% z nich skusiła się na wakacyjną przygodę. Według liczb najbardziej spontaniczni są Szwajcarzy. Aż 41% z nich zadeklarowało urlopowy romans. Chętnie romansują także Włosi i Hiszpanie, zaliczani do najbardziej atrakcyjnych nacji. 

 

 

Z kolei najbardziej powściągliwe narodowości to te, które powszechnie uważane są za najbardziej otwarte, m.in. Amerykanie (23%) i Australijczycy (22%).

 

Czy będąc na wakacjach, zdarzyło Ci się nawiązać z kimś romans?

 

1. Szwajcarzy 41%
2. Włosi 36%
3. Hiszpanie 32%
4. Niemcy 31%
5. Polacy 30%
6. Rosjanie 29%
7. Brytyjczycy 27%
8. Amerykanie 23%
9. Australijczycy 22%
10.Kanadyjczycy 20%

 

Kto podoba się Polakom?

 

- Aż 36% ankietowanych wskazało, że najbardziej pociągają ich rodacy. Niestety, wbrew powszechnej opinii, nasza słowiańska uroda nie jest zbyt popularna wśród innych krajów. Tylko 4% pozostałych narodowości wskazało Polaków jako najbardziej atrakcyjnych - mówi Marta Krywult z momondo.

 

Z kolei największym powodzeniem cieszą się Włosi – wskazało ich aż 22% ankietowanych. Pokrywa się to także z opiniami Polaków. Zdecydowanie cenimy sobie południową urodę i styl bycia osób z krajów śródziemnomorskich.

  

 

Polki i Polacy najchętniej oglądają się na ulicy za obywatelami Włoch i Hiszpanii (odpowiednio 30% i 34%). Z kolei najmniejszą zainteresowanie wzbudzają nas Belgowie (1%). Niewiele lepiej wypadli Rumuni, Austriacy i Duńczycy (2%) oraz Niemcy i Chińczycy (3%).

 

Partnerzy bywają zazdrośni o samotne wakacje 

 

Najbardziej przeciwni są Rumuni (65%), Turcy (63%) oraz Polacy (59%). Tylko 21% z nas nie ma z tym żadnego problemu. Z drugiej strony ufamy wspólnym znajomym. Zaledwie 27% ankietowanych (w tym 23% Polaków) zadeklarowało, że nie zgadza się, by ich partnerzy podróżowali z przyjaciółmi przeciwnej płci. Choć Turcy (53%) i Brazylijczycy (51%) nie czuliby się z tym komfortowo.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo