Reklama

Jedna z najpiękniejszych tras kolejowych na świece za ok. 340 zł

Trudno odkleić się od okna.

Jedna z najpiękniejszych tras kolejowych na świece za ok. 340 zł Fot. Amtrak, Instagram
Reklama

Wakacje to podróże, a podróże to wydatki. Czasem jednak trafiają się zaskakująco atrakcyjne cenowo oferty, dające możliwość zobaczenia o wiele więcej, niż można by sobie wyobrazić. Co prawda ta, o której piszemy, dotyczy miejsc położonych wybitnie daleko od polskiej granicy, ale w końcu lato sprzyja podejmowaniu teoretycznie szalonych decyzji. Jakich? Chociażby przejechania ponad 2 tys. km wzdłuż Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych za mniej niż 350 zł.

 

Zobacz także: Prawdopodobnie najbardziej luksusowy pociąg na świecie

 

Mowa o trasie Amtrak's Coast Starlight, wiodącej z wiecznie deszczowego Seattle aż do spalonego słońcem Los Angeles. Nie jest to żadna nowość, bo tę mniej więcej trzykrotność trasy z Zakopanego do Gdańska można pokonać od 1940 r., ale zazwyczaj słyszymy o Wschodnim Wybrzeżu USA. Teraz więc czas na to drugie. 

 

The views on the Coast Starlight are unsurpassed. Step into the Observation Car with this 360 degree experience.

Opublikowany przez Amtrak na 29 lipca 2017

 

Pociąg przejeżdża przez trzy stany - Waszyngton, Oregon i Kalifornię. W praktyce oznacza to, że miejsce przy oknie naprawdę ma znaczenie. Raz zobaczymy góry, raz Pacyfik, są i lasy oraz doliny. Przewoźnik doskonale zdaje sobie z tego sprawę i pasażerowie mają do dyspozycji specjalny wagon ułatwiający podziwianie widów. A co najciekawsze, ceny biletów zaczynają się od 97 dolarów, czyli ok. 340 zł.

 

Podróż trwa ponad 35 godzin. Pociąg przejeżdżą m.in. przez Portland, Sacramento, Zatokę San Francisco i Santa Barbara. To zaledwie kilka z licznych miejsc i miast, która można zobaczyć, wpatrując się w szybę wagonu.

 

Pociągi na takiej trasie to również potencjalny komfort. Wydając 325 dol. (ok. 1100 zł), możemy liczyć na przedział z wygodnym łóżkiem oraz miejsce przy wystarczająco dużym oknie. Z kolei bilet w klasie biznes gwarantuje również wino i coś na ząb. Ktoś chętny?

Magia kolei. Całe Zachodnie Wybrzeże USA w 35 godzin

Magia kolei. Całe Zachodnie Wybrzeże USA w 35 godzin - zdjęcie 1

1/11

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama