Trump food, czyli co prezydent USA zamawia w McDonalds
twitter.com/realDonaldTrump

Trump food, czyli co prezydent USA zamawia w McDonalds

Kulinarne upodobania jednego z najbardziej wpływowych ludzi wydają się nieco kontrowersyjne
11.12.2017

Gdy wyszło na jaw, że jednym z ulubionych dań Donalda Trumpa jest mocno wysmażony stek z dużą ilością keczupu, puryści zatrzęśli się z oburzenia. Być może zapomnieli, że ten niezbyt ortodoksyjny sposób konsumpcji może wynikać z innej kulinarnej fascynacji prezydenta – czyli na wskroś amerykańskiej kuchni z KFC i McDonald’s.

Szacunek miliardera do oferty tych sieci można dostrzec choćby na słynnym zdjęciu z kubełkiem KFC. O ile jedzenie wysuszonych steków można uznać wręcz za zamach na etykietę, to jednak sięganie po sztućce w przypadku skrzydełek z tej sieci wydaje się potwierdzać pozycję Trumpa – to dżentelmen w każdym calu. I jeszcze ten uśmiech na każdym zdjęciu z jedzeniem! Donald Trump to foodie na miarę 2017 roku. 

 


Upodobania to jedno, ale jako polityk Trump sięga też po jedzenie w celach wizerunkowych. Gdy zapowiedział budowę wielkiego muru wzdłuż granicy z Meksykiem, do ocieplania wizerunku wśród hiszpańskojęzycznych wyborów wykorzystał taco bowl, przygotowane w restauracji w Trump Tower. Doceniamy ten rodzaj polityczno-biznesowej sprawności.

Okazuje się, że głęboko religijny premier Mateusz Morawiecki mógłby zjeść sympatyczną kolację z przywódcą USA nawet w środku Wielkiego Postu. Najlepiej w McDonaldsie – Trump z menu tej restauracji wybiera m.in. dwie kanapki Filet-O-Fish – postna alternatywa jest zatem możliwa. O fast-foodowych nawykach Donalda Trumpa wiemy z nadchodzącej książki „Let Trump Be Trump” Coreya Lewandowskiego i Davida Bossiego, dwóch byłych współpracowników prezydenta.

Dalszą część wieczoru z desygnowanym na premiera Morawieckim oficjele musieliby przedyskutować, bo na dwóch burgerach rybnych apetyt Trumpa się nie kończy. Typowe zamówienie prezydenta obejmuje jeszcze dwa Big Maki i czekoladowego shake’a. To prawdziwa bomba kaloryczna, i marnym pocieszeniem dla lekarzy Trumpa może być jego kolejny dziwny nawyk – McDonald’sowe kanapki prezydent je bez bułek.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie