10 najtańszych miast do życia
Bukareszt/ iStock

10 najtańszych miast do życia

Nie wszystkie z tych miast wydają się idealnym miejscem na przeprowadzkę, ale niski koszt utrzymania jest ich dużą zaletą.
15.03.2018

The Economist opublikował swój doroczny ranking “Worldwide Cost Of Living”, pokazujący różnicę w kosztach, jakie trzeba ponieść żyjąc w poszczególnych miastach na całym świecie. Po raz piąty z rzędu najdroższym miastem do życia okazał się Singapur. W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla (w kolejności): Paryża, Zurychu, Hong Kongu, Oslo, Genewy, Seulu, Kopenhagi, Tel Avivu i Sydney.

Sam raport zawiera mnóstwo ciekawych informacji (pokazuje między innymi, że Praga, Kijów czy Belgrad w ubiegłym roku mocno „podrożały”), jednak nas przyciągnął ranking najtańszych miast świata. Wiele z nich zostało dotkniętych prawdziwymi tragediami (jak "zwycięzca" zestawienia), inne cierpią z powodu korupcji czy niemal feudalnych stosunków władzy, ale to też często po prostu piękne lub historycznie istotne miejsca, a sam ranking mówi nam o świecie co najmniej tak samo dużo, jak wspomniany już wcześniej top „bogaczy”. Zajrzyjcie do naszej galerii, by dowiedzieć się, gdzie żyje się najtaniej. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie