Kanye West ma nowy pomysł na biznes. Będzie budował tanie mieszkania
Starstock

Kanye West ma nowy pomysł na biznes. Będzie budował tanie mieszkania

Powstanie Yeezy Home raper ogłosił zaledwie miesiąc temu, a już dziś otrzymujemy pierwsze projekty firmy.
05.06.2018

Po wydaniu „The Life of Pablo” w 2016 roku Kanye West pojawiał się na pierwszych stronach gazet z umiarkowaną częstotliwością, ale gdy powrócił niedawno na Twittera wszyscy domyślili się, że czekają nas wyjątkowo intensywne miesiące. Abstrahując jednak od pozaartystycznych skandali i dziwacznych wypowiedzi rapera, który – jeśli mu zaufacie – cierpi na chorobę dwubiegunową, trzeba przyznać, że autor „Yeezusa” nie próżnował, jeśli chodzi o muzykę i inne poboczne projekty kreatywne. Efektem (jak na razie – kolejna zapowiedziana płyta z udziałem Westa i Kid Cudiego ma pojawić się już w tym tygodniu) jest „Daytona” Pushy-T, a także solowy album „Ye”, który ukazał się w ubiegły piątek. I są to wydawnictwa co najmniej intrygujące.

Ale Kanye to kreatywna fabryka, człowiek, któremu wiele zawdzięcza choćby Virgil Abloh, a także artysta, który w przestrzeni między tabloidowymi skandalami a tym, co przyniosło mu sławę – czyli muzyką – potrafi stworzyć projekty, które przynoszą mu wyróżnienia m.in. za kreatywny design. Oprócz świetnie sprzedających się butów, przygotowanych we współpracy z Adidasem, ma też ambicje czynienia świata lepszym. Pomóc ma w tym projekt budynków dla mniej zamożnych (zapewne mniej zamożnych niż ci, którzy mogą pozwolić sobie na kolekcjonowanie butów Westa) – Yeezy Home Social Housing Project.

Niespełna miesiąc po ogłoszeniu (oczywiście na Twitterze) powstania firmy pierwsze projekty udostępnił na swoim koncie współpracujący z raperem projektant Jalil Peraza. Członkami zespołu kreatywnego Yeezy Home zostali m.in. tacy architekci, jak Petra Kustrin, Nejc Skufca i Vadik Marmeladov. Zobaczcie, jak wygląda (w skrócie) naprawianie świata wg Westa:

Jeśli chcecie poczytać więcej o podejściu Westa do sztuki i designu, zajrzyjcie do ciekawej rozmowy, jaką raper przeprowadził z projektantem wnętrz Alexem Vervoordtem.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie