Samoloty bez okien to przyszłość? Linie lotnicze Emirates testują nowe rozwiązania

Samoloty bez okien to przyszłość? Linie lotnicze Emirates testują nowe rozwiązania

Rezygnacja z tradycyjnych okien ma odciążyć samoloty nawet o 50%.
06.06.2018

Sir Timothy Clark, prezes linii Emirates, uchodzi za wizjonera w świecie współczesnego lotnictwa. Nic dziwnego, że na podejmowane przez niego decyzje eksperci patrzą z uwagą – Emirates w ciągu 15 lat rządów Clarka stała się jedną z największych potęg w świecie turystyki, a testowane przez firmę rozwiązania często stają się później standardem w innych liniach lotniczych. Jeśli tak będzie i tym razem, już za kilka lat pożegnamy się z oknami na pokładach samolotów.

Wg słów samego Clarka, samoloty pozbawione okien mogą być nawet o 50% lżejsze od dotychczasowych konstrukcji, a dzięki temu – szybsze, tańsze i bardziej ekologiczne zarówno przy budowie, jak i eksploatacji. W nowym Boeingu 777-300ER okna zostały zastąpione przez ekrany, które dzięki kamerom światłowodowym będą mogły wyświetlać widok z zewnątrz bez różnic dostrzegalnych gołym okiem.

Rozwiązanie nie jest jednak autorską propozycją Emirates – już wcześniej nad nie-oknami pracowało brytyjskie Centre for Process Innovation – sprawdźcie, jak będą wyglądać loty w przyszłości wg wizualizacji przygotowanej przez ośrodek.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie