Pomysł na wakacje? Poszukaj miejsc, które mogłyby zagrać u Wesa Andersona
Kadr z filmu "Moonrise Kingdom"/ YouTube

Pomysł na wakacje? Poszukaj miejsc, które mogłyby zagrać u Wesa Andersona

Nie każdy może być szukającym lokalizacji skautem, ale każdy może stworzyć alternatywną kolekcję zdjęć w stylu twórcy „Grand Budapest Hotel”.
24.07.2018

Nie trzeba należeć do grona najzagorzalszych fanów Wesa Andersona, by domyślać się, że praca skauta, zajmującego się wynajdywaniem lokalizacji do filmów tego twórcy to ekscytujące wyzwanie. Wiedzą o tym użytkownicy serwisu Reddit - w wątku „Accidental Wes Anderson” możemy znaleźć zdjęcia z całego świata, utrzymane w charakterystycznym dla twórcy „Wyspy psów” stylu: z cukierkowymi wnętrzami, pastelowymi fasadami i barokowymi pałacami.

Czytaj też: Wes Anderson kuratorem wystawy w Wiedniu 

Wątek zainspirował Wally’ego Kovala do stworzenia konta na Instagramie o tym samym tytule. Podróżujący po całym świecie nowojorczyk od jakiegoś czasu zbiera ujęcia miejsc, które mogłyby „wystąpić” u Andersona. Choć jak sam przyznaje, „andersonowość” jest kategorią dosyć umowną, to rzut oka na skrupulatnie opisane przez Kovala miejsca sprawia, że rozumiemy intencje twórcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z wakacji przywieźć folder ze zdjęciami nawiązującymi do tego projektu – jak zobaczycie, ślady Andersona możemy spotkać w najmniej oczekiwanych miejscach.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie