Rozdano „Hoscary”, nagrody dla najlepszych hosteli świata
Fot: iStock

Rozdano „Hoscary”, nagrody dla najlepszych hosteli świata

Tanie podróżowanie jest możliwe. Zwłaszcza, że zwycięzca w trzech kategoriach znajduje się bliżej niż myślisz.
24.01.2019

Zastanawialiście się kiedyś, ile trzeba zapłacić za pobyt w najlepszym hotelu świata? Na nocleg w Kudadoo Maldives, zdobywcy prestiżowej nagrody LTI, trzeba wyłożyć co najmniej 3 tysiące dolarów. Ale można poszukać też tańszych alternatyw, które zasługują na najwyższe laury. Udowodniło to rozdanie „Hoscarów”, czyli nagród dla najlepszych hosteli świata, przyznawanych na podstawie ponad miliona recenzji z portalu Hosterworld. W trzech kategoriach triumfował hostel w Pradze, gdzie za nocleg zapłacimy już od ok. 70 zł.

Czytaj też: Odwiedziłem miejsce, w którym ludzi uczy się, jak nie jeść 

Samotne podróżowanie staje się coraz popularniejsze

The RoadHouse, młodszy brat imprezowego The MadHouse, zdobył tytuł najlepszego hostelu w Europie i najlepszego małego hostelu na świecie. Triumfował również w nowej, ogólnej kategorii, która staje się coraz istotniejsza dla branży – czyli miejsc chwalonych przez osoby podróżujące w samotności. Popularność wycieczek w pojedynkę widać w statystykach Hostelworld – między 2015 a 2017 rokiem odnotowano 42% wzrost rezerwacji dla podróżników, którzy w drodze bardziej lubią nawiązywać nowe znajomości, niż celebrować stare. W kategorii dedykowanej hostelom dla podróżujących samotnie kobiet po nagrodę sięgnął We Love F Tourist z Lizbony, gdzie za nocleg zapłacimy już od 12 euro – czyli ok. 50 zł. Mężczyźni najlepiej bawią się w barcelońskim hostelu One Paralelo, w którym również możemy przespać się za mniej niż 100 zł.

Opublikowany przez The RoadHouse Prague Sobota, 30 grudnia 2017

Hoscary 2019 - lista laureatów 

Tegoroczne rozdanie zdominowały miasta europejskie, chwalone za obsługę i atmosferę. Jeśli chcecie zaplanować weekendowy wypad i szukacie sprawdzonego hostelu, zajrzyjcie do pełnej listy zwycięzców.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie