Jay-Z i Beyonce nagrodzą fanów za przejście na weganizm
Fot: Starstock

Jay-Z i Beyonce nagrodzą fanów za przejście na weganizm

Zwycięzca otrzyma dożywotni wstęp na wszystkie występy duetu.
01.02.2019

Kiedy Beyonce rozdaje prezenty swoim fanom, zaczynamy interesować się wynikami – w końcu to między innymi dzięki organizowanemu przez artystkę konkursowi więcej osób usłyszało o naszym skarbie narodowym, czyli Jimku. Teraz gwiazda wraz z mężem, Jayem-Z, wyróżni osoby, które przejdą na weganizm. Wymagania nie są specjalnie trudne, a nagroda – wartościowa.

"W życiu doświadczyłem więcej porażek niż sukcesów" - mówi Jay-Z. Przeczytaj obszerną sylwetkę rapera 

Wybierz swój weganizm

Pierwsze szczegóły projektu The Greenprint ujawniono na instagramowym koncie wokalistki. Osoby biorące udział w konkursie zobowiązane są do jednego z wyrzeczeń: całkowitej rezygnacji z mięsa, wprowadzenia posiłków opartych na roślinach do śniadań czy obiadów lub postawienia na „bezmięsne poniedziałki”. Zwycięzca otrzyma prawo do darmowego wstępu na wszystkie występy The Carters w ciągu najbliższych 30 lat. To kolejne działania jednej z najbardziej wpływowych par show businessu na rzecz diety wegańskiej – w ubiegłym roku Jay-Z i Beyonce wspólnie napisali wstęp do książki Marco Borgesa, „The Greenprint: Plant-Based Diet, Best Body, Better World”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What is your Greenprint? Click the link in my bio for a chance to win tickets to any JAY and/or my shows for life. #greenprintproject

Post udostępniony przez Beyoncé (@beyonce)

Czas na semiwegetarianizm

W ubiegłym roku zespół naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego przeprowadził badanie, które wykazało, że dla zatrzymania szkodliwych zmian klimatycznych kraje Zachodu muszą zredukować konsumpcję wołowiny o 90%. Nie oznacza to jednak konieczności natychmiastowego przechodzenia na wegetarianizm – naukowcy (i Beyonce) przekonują, że zmiany warto zacząć od eksperymentu z semiwegetarianizmem, który w różnych wersjach pozwala na spożywanie drobiu czy ryb.

Szczegóły konkursu The Greenprint, który potrwa do 22 kwietnia, znajdziecie na specjalnej stronie.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie