Powstało miejsce, dzięki któremu Warszawa jest znacznie bliżej morza
fot. materiały prasowe

Powstało miejsce, dzięki któremu Warszawa jest znacznie bliżej morza

Pasjonaci żeglarstwa wreszcie znajdą swoje miejsce w oddalonej od morza Warszawie.
12.02.2019

Pod koniec 2018 r. w warszawskim Pałacyku Szucha dla miłośników żeglarstwa i marynistycznych klimatów swoje podwoje otworzył prywatny klub żeglarski – Sailing Poland Yacht Club. Doskonale poczują się tu nie tylko żeglarze, ale wszystkie osoby ceniące spotkania w prestiżowej i prywatnej atmosferze.

Marynistyczny design

Sailing Poland Yacht Club zlokalizowany jest w świeżo wyremontowanym, neorenesansowym pałacyku Szucha w bardzo prestiżowej lokalizacji przy Alei Jana Chrystiana Szucha 17/19. W środku znajdziemy nowoczesną, przestronną salę klubową z barem i dużym ekranem do wspólnego oglądania wydarzeń sportowych, dwie sale konferencyjne do prowadzenia spotkań biznesowych i stanowisko concierge. Wszystko to uzupełnione świetnym designem, przywodzącym skojarzenia ze świata żeglarstwa: jasne drewniane podłogi, wygodne fotele i ciemnogranatowe ściany, na których umieszczono makiety kultowych jachtów autorstwa Piotra Przybylskiego.

Ideą powstania klubu było stworzenie miejsca dla wszystkich tych, którzy chcą współdzielić nie tylko pasję do żeglarstwa, ale także otwartość na świat. Można tu zorganizować spotkanie biznesowe i różnego rodzaju wydarzenia – chociażby takie, których celem jest nawiązanie relacji biznesowych. Przestrzeń działa na zasadzie prywatnego klubu członkowskiego z bogatą ofertą programową, z której mogą korzystać posiadacze kart klubowych oraz ich goście.

„Zależało nam, aby dać poczucie klubowiczom oraz ich gościom, że w naszym klubie regularnie dzieją się wydarzenia o bardzo różnorodnym charakterze i każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Tak powstał szeroki program cyklicznych wydarzeń i spotkań klubowych” – mówi Anna Sawa, Managing Director Sailing Poland Yacht Club

Aktualnie w kalendarzu klubowym znajdują się:

- Żeglarskie Wieczory Klubowe – spotkania i rozmowy w Klubie wokół tematyki żeglarskiej. Wśród gości znajdą się żeglarze, podróżnicy, konstruktorzy łodzi i jachtów, słowem – solidna dawka wiedzy i pasji.

- Wieczory Klubowe z Czarną Płytą – to świetna okazja do posłuchania muzycznych klasyków w nowej odsłonie: z płyty winylowej, na najwyższej klasy audiofilskim sprzęcie dsłuchowym. Spotkania poprowadzą najlepsi dziennikarze muzyczni, legendy radiowej Trójki – m.in. Leszek Adamczyk, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona. Wieczory z Czarną Płytą odbywać się będą w ramach Friday Live Music – cyklicznych spotkań z muzyką na żywo.

- Spotkania z Mistrzami – wyjątkowe rozmowy z zaproszonymi gośćmi – bez pośpiechu –
o pasjach, życiu, pokonywaniu barier, odkrywaniu świata, o tym co inspiruje i motywuje do działania. W klubowym fotelu zasiądą zarówno podróżnicy i sportowcy, jak i dziennikarze, artyści, muzycy, aktorzy i ludzie ciekawi świata.

Regaty dla każdego z Sailing Poland Race Team

Tym, co stanowi trzon działalności klubu jachtowego, a co spowoduje u pasjonatów żeglarstwa szybsze bicie serca, jest organizacja wyjazdów na regaty w ramach załogi Sailing Poland Race Team. Regata startuje na klubowym, 60-stopowym jachcie regatowym JV60, w najważniejszych regatach morskich na całym świecie w formule Pro/Am. Dowodzi nią Maciej „Świstak” Marczewski, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich żeglarzy.

Formuła Pro/Am polega na współpracy sześciu żeglarzy zawodowych z jedenastką amatorów. Nawet osoba bez żadnego doświadczenia żeglarskiego może popłynąć i doświadczyć prawdziwej przygody. Jak to możliwe? Każdy uczestnik-amator przechodzi wcześniej grunowne szkolenie szkolenia i wsparciu merytoryczne zawodowych żeglarzy.

Plan regat obejmuje niemalże cały świat i cały rok. Począwszy od lutego, w kalendarzu znajdziemy najważniejsze regaty na Karaibach, takie jak m.in. RORC Caribbean 600 czy St. Maarten Heineken Regatta. Nie zabraknie też wyjazdów na najsłynniejsze regaty na Morzu Śródziemnym (m.in. Copa del Rey czy Les Voiles de Saint Tropez), a nawet na wymagające, legendarne regaty, takie jak Rolex Fastnet Race czy Rolex Sydney-Hobart.

Pełen spis wyjazdów regatowych znajdziecie na stronie internetowej i fanpage’u klubu:

www.sailingpoland.pl

www.facebook.com/sailingpolandgroup

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie