Miejsce zabójstwa Juliusza Cezara zostanie otwarte dla turystów
Fot: iStock

Miejsce zabójstwa Juliusza Cezara zostanie otwarte dla turystów

Luksusowe domy mody chętnie dotują renowacje rzymskich zabytków – nie inaczej jest w przypadku placu Largo di Torre Argentina.
29.04.2019

Largo di Torre Argentina, rzymski plac, na którym w czasach starożytnych znajdował się wschodni kraniec Teatru Pompejusza i który stał się miejscem zamordowania Juliusza Cezara w czasie id marcowych w 44 roku p.n.e, przez wiele lat nie mógł poszczycić się tytułem turystycznej wizytówki włoskiej stolicy. W ubiegłym tygodniu rzymskie władze zapowiedziały renowację miejsca, które bardziej niż ze swojej historii zaczęło słynąć z przystanków autobusowych i bezdomnych kotów. Będzie ona możliwa dzięki wsparciu marki Bulgari, która przekazała 985,000 euro na ten cel.

Rzymianin. Sylwetka Pierpaola Picciolego, głównego projektanta marki Valentino 

Rzymskie inwestycje

Setki milionów euro, które giganci rynku dóbr luksusowych, jak Kering czy LMVH, przeznaczyli niedawno odbudowę katedry Notre-Dame, to tylko najbardziej spektakularne, wizerunkowe inwestycje świata mody w renowację światowego dziedzictwa. Tylko w Rzymie, oprócz samego Bulgari, które ufundowało też remont Schodów Hiszpańskich,  na odświeżenie tamtejszych zabytków pieniądze wyłożyli m.in. Fendi (Fontanna di Trevi) czy Tod’s (gruntowny remont Koloseum).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Remolina (@fotorem)

 

Turyści skorzystają w 2021 roku

Odkrycie pozostałości placu w latach 20. ubiegłego wieku wiązało się z dojściem Mussoliniego do władzy we Włoszech i poszukiwaniem rzymskich „korzeni” faszystowskiego aparatu państwa. Od tego czasu miejsce pozostawało niedostępne dla zwiedzających – nawet obecna burmistrz Rzymu, Virginia Raggi, ogłaszając „nowy początek”, przyznała, że nigdy wcześniej nie pojawiła się na Largo di Torre Argentina. Dla turystów miejsce już po renowacji dostępne będzie w drugiej połowie 2021 roku.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie