Gdzie na wakacje w 2019? Oto 3 najgorętsze destynacje
fot. Sai Kiran Anagani / Unsplash

Gdzie na wakacje w 2019? Oto 3 najgorętsze destynacje

W tych krajach możecie liczyć na perfekcyjny wypoczynek, mnóstwo ciekawych odkryć i idealną pogodę.
02.06.2019

Długie wakacje w Chorwacji, aktywne wczasy w Grecji, a może kilkudniowa wycieczka do Turcji? Aby spędzić urlop dokładnie tak, jak chcesz, polecamy najpierw odwiedzić biuro podróży online, i przejrzeć aktualne oferty bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możecie porównać na spokojnie ceny i samemu zdecydować, jak w tym roku będą wyglądały wakacje waszych marzeń. Oto trzy  propozycje z kręgu krajów basenu Morza Śródziemnego.

Gdzie na wakacje 2019?

W ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Grecji, Chorwacji i Turcji. Decydują się na nie zarówno amatorzy błogiego lenistwa, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku. Wszystkie trzy państwa kuszą bowiem nie tylko luksusowymi hotelami, pysznym jedzeniem, atrakcyjnymi cenami, ciekawym ukształtowaniem terenu, piękną pogodą, piaszczystymi plażami i błękitną wodą, ale także bogatą spuścizną kulturową: historią, sztuką i zabytkami. 

Wczasy w Grecji

Wakacje w Grecji turyści najchętniej spędzają na malowniczych wyspach, między innymi na legendarnej Krecie, słonecznej Rodos, zielonej Samos, zacisznej Lefkadzie i słynącej z gorących źródeł Lesbos. Jeśli nie chcecie spędzić całego urlopu w jednym miejscu, lubicie zwiedzać i cenicie aktywny wypoczynek, możecie skorzystać z objazdowej wycieczki do Grecji, przygotowanej zdalnie przez biuro podróży online

Urlop w Chorwacji

Na przestrzeni ostatnich lat popularność wśród urlopowiczów zyskała także Chorwacja. To wyspiarski, skąpany w słońcu kraj z pięknymi krajobrazami, piaszczystymi plażami, czystą wodą i mnóstwem zabytków. Mało kto jednak wie, że w Parku Narodowym Jezior Plitwickich kręcony był film o Winnetou, a akcja serialu "Gra o tron" rozgrywała się w Dubrowniku. Wakacje w Chorwacji z całą pewnością są warte rozważenia nie tylko z tego powodu. Innym argumentem jest cena: kosztują one dużo mniej niż rozchwytywane wycieczki do Grecji. 

Wakacje w Turcji

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje w 2019 roku wybrać się z dziećmi, wybierz się do Turcji! Jest uważana za najpiękniejszy, a zarazem najbardziej intrygujący kraj Morza Śródziemnego. W jej największych miastach meczety sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami, a galerie handlowe i markety z tradycyjnymi, kolorowymi straganami. Położona na dwóch kontynentach, turystów przyciąga jednak nie tylko kontrastami. Wakacje w Turcji kuszą także barwnymi pejzażami, zabytkową architekturą, czystymi plażami, smacznym jedzeniem, przystępnymi cenami oraz ilością hoteli z aquaparkami.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie