Samochód do ślubu - kilka kwestii do przemyślenia zanim go wynajmiesz
fot. Scott Webb / Unsplash

Samochód do ślubu - kilka kwestii do przemyślenia zanim go wynajmiesz

Co warto wziąć pod uwagę, rozglądając się za takim autem?
03.07.2019

Samochód, którym Młoda Para będzie podróżowała na odcinkach dom-kościół, kościół-sala weselna ma olbrzymie znacznie. Przede wszystkim musi on odpowiadać wymaganiom nowożeńców, a także dopasować się do motywu przewodniego wesela. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji na temat wynajmu takiego pojazdu.

Samochód do ślubu – wynająć czy wykorzystać własny?

Na samym początku zastanówmy się jedną z najczęściej poruszanych kwestii. Mianowicie, czy warto wynajmować samochód do ślubu, czy lepiej skorzystać z własnego. Za druga opcją przemawiają oczywiście koszta. Jeśli Młoda Para dysponuje skromnym budżetem, to oczywiście jest to dobry pomysł. Niestety w tym przypadku musicie liczyć się z tym, że sam narzeczony lub jeden z zaproszonych gości będzie musiał pracować w tym momencie jako kierowca. Nie zawsze jest to funkcja pożądana, nawet przez świadków. Co więcej, dobrze by było, gdyby samochód był odpowiednio reprezentacyjny, a także przystrojony. Właśnie takie posiadają firmy, które specjalizują się w obsłudze tego rodzaju uroczystości. Posiadają one co najmniej kilka samochodów, które można wynająć razem z kierowcą. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, kto poprowadzi auto, ani o to, gdzie je zaparkuje. Wszystkim zajmie się osoba z zewnątrz, która z całą pewnością będzie na czas.

Samochód do ślubu – klasyka czy nowoczesność?

Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj wynajmowanego samochodu. Najpopularniejsze rozwiązania można podzielić na dwie kategorie: samochody klasyczne i nowoczesne. Do tych pierwszych zaliczają się samochody takich marek, jak: Mercedes, Rolls Royce, Bentley, czy Ford (np. Mustang) oraz znane z epoki PRL-u: Warszawy, Syrenki, Trabanty, Fiaty 125p, Polonezy, czy niezapomniane Fiaty 126p. Nie ubywa również chętnych na przejażdżkę klasycznym Garbusem. W przeciwnym rogu natomiast stoją ci, którzy wybierają nowoczesną limuzynę czy Hummera. Zwróćmy jednak uwagę na to, że te drugie w ostatnich latach raczej wybiera się przy okazji wieczorów panieńskich lub kawalerskich. Właśnie dlatego powoli odchodzi się od nich przy organizacji dnia ślubu. Korzysta się z kolei bardzo chętnie z marki BMW, Mercedes, Audi, Jaguar, Porsche, a także Aston Martin. Firmy zazwyczaj posiadają kilka samochodów różnej klasy, a więc nie powinno być problemu z odnalezieniem modelu, który będzie odpowiadał ogólnemu zamysłowi ślubu. Nowoczesny samochód będzie na przykład idealnie pasował do wystawnego wesela w stylu glamour.

Samochód do ślubu – koszta wynajmu pojazdu

Zaznaczmy, że cena wynajmu pojazdu uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj wybranego samochodu. Najpopularniejsze modele są zazwyczaj nieco tańsze. Na bardziej ekskluzywne, czyli albo najświeższe modele, albo te najstarsze, oczywiście wydamy więcej. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wybranego rodzaju przystrojenia, a także wyposażenia pojazdu, np. w szampana. Opłacić należy również usługę kierowcy. Cena wynajmu, jak można się domyślać, uzależniona jest także od czasu. Firmy oferują stawki zarówno godzinowe, jak i dzienne. Przy kwocie należy jeszcze wziąć pod uwagę renomę danej firmy, a także rejon, w którym działa. Nie od dziś bowiem wiadomo, że większe miejscowości mają nieco wyższe stawki.

Gdzie znaleźć samochód do ślubu?

Przez cały artykuł przewijała się kwestia firm oferujących wynajem. Wskażmy, gdzie najłatwiej znajdziecie takie przedsiębiorstwa. Oczywiście najprościej będzie rozpocząć poszukiwania w internecie. Tam wyświetli się wiele stron, które będę oferowały wynajem pojazdów. Warto zaufać portalom branżowym, jak np. https://wedding.pl/samochody-do-slubu/krakow. W takich miejscach można znaleźć nie jednego, a co najmniej kilku przedsiębiorców zajmujących się opisywanym zagadnieniem wynajmu. Można wówczas porównać sobie kilka ofert i wybrać tę najbardziej odpowiadającą waszym wymaganiom. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z tzw. poczty pantoflowej, czyli polecenia danej firmy przez osobę z rodziny czy znajomego. Niezależnie sposobu, w jaki znajdziecie odpowiednią firmę, pamiętajcie, aby podpisać precyzyjną umowę, która będzie gwarancją cen, terminu, a także jakości usług.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie