Najciekawsze plaże miejskie w Europie
fot. wikipedia

Życie

Najciekawsze plaże miejskie w Europie

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre.
13.07.2017

 

5. Bruksela

 

fot. besofbrussels

Nabrzeże Kanału Brukselskiego. Brussels Beach to idealne miejsce, by odpocząć na gorącym piasku, w cieniu palm, z koktajlem w ręce. Przy odrobinie szczęścia, można też trafić na znanego polityka i omówić z nim bieżące sprawy w ramach smalltalku – w końcu urzędnicy unijni również potrzebują relaksu po pracy.

 

4. Paryż

 

fot. parispelemele.fr

„Paryska Riwiera”, czyli trzykilometrowa strefa relaksu na prawym brzegu Sekwany, zwana Paris Plages. Plaża po raz trzynasty zostanie zlokalizowana w ścisłym centrum miasta (niedaleko ratusza), między Luwrem, a Mostem Sully. Nie jest to może miejsce dla osób poszukujących spokoju, ale daje namiastkę wakacyjnego wypoczynku.

 

3. Kijów

 

fot. stevebannister.com

Hydropark na wybrzeżu Dniepru do złudzenia przypomina nadmorską plażę. Może to nie Krym, ale ma swoje plusy. Zlokalizowany stosunkowo niedaleko od centrum Kijowa, oferuje dużą przestrzeń, największą na świecie siłownię „pod chmurką”, a także dodatkowe atrakcje, jak choćby kasyno czy dyskotekę.

 

2. Berlin

 

fot. venturevillage.eu

Jeśli komuś zamarzy się wyspiarski klimat, koniecznie powinien odwiedzić Yaam w Berlinie. To niesamowity bar plażowy, utrzymany w stylistyce reggae, oferujący karaibską kuchnię i drinki. Ciekawe czy wpada tam czasem Jack Sparrow?

 

1. Praga

 

fot. adresarfirem.cz

Plażę można zorganizować, nawet leżąc w centrum Europy i nie mając dostępu do morza. Wystarczy usypać na brzegu Wełtawy setki ton piasku oraz stworzyć kąpielisko, do złudzenia przypominające nadmorski kurort. Žluté lázně oferują właściwe wszystko, czego potrzebuje miłośnik plażowania. W dodatku, mieszczą się w jednej z najpiękniejszych europejskich stolic.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo