Dawne fortyfikacje w luksusowej odsłonie

Dawne fortyfikacje w luksusowej odsłonie

Fantazja przydaje się w biznesie. I pozwala się wyróżnić. Wiedzą o tym właściciele hotelu na wodzie, w dawnym budynku wojskowym.
19.05.2015

AmaZing Venues przygotowało prawdziwą gratkę, nie tylko dla fanów żeglugi. Brytyjska firma zajmująca się renowacją ciekawych zabytków (i wykorzystywaniem ich przy kompleksowej organizacji imprez) ma w swej ofercie zamki, rezydencje czy wieże, ale prawdziwą perełką są dziewiętnastowieczne Forty Palmerstona.

 W 2012 roku, po wykupieniu trzech z czterech głównych budowli na wodach cieśniny Solent, AmaZing Venues rozpoczęło ich gruntowny remont. Pomysł był prosty: piękne widoki, pełnia prywatności i luksusowe wnętrza. Spitbank Fort i No Man's Fort przemieniono w niesamowite hotele, do których można się dostać jedynie helikopterem bądź łodzią (około 30 minut od Portsmouth). To samo w sobie realizuje pierwszy i drugi punkt. Trzeci zapewnił inwestor – wnętrza wykończone z największą starannością i ogromna ilość udogodnień powodują, że odwiedzenie „Solent Forts” niebawem może stać się główną atrakcją południowej Anglii.

Oczywiście nie każdego stać na wydatek kilkuset funtów za noc w którymś z hoteli-fortów, ale z myślą o nich Horse Sand Fort (ostatni z należących do AV fortów) stanie się muzeum. Otwarcie zaplanowano na przyszły rok. Może to nie to samo, co noc w takim miejscu, ale odwiedzający przynajmniej zakosztują pięknych widoków.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie